29. června 2022
3 minuty čtení

Znovu se obrňme trpělivostí: od 5. července bude uzavřený nájezd i sjezd z dálnice u Jihlavy

Už příští týden, 5. července 2022, začnou u Jihlavy další dopravní omezení spojená s opravou silnice 38, po které auta jezdí k nájezdu na dálnici D1 a na Havlíčkův Brod. Uzavřené budou sjezdové a nájezdové části u exitu 112. Kvůli svedení dopravy na přivaděči do jednoho jízdního pásu vedoucího od Jihlavy se uzavřou i další sjezdy a nájezdy na silnici 38. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Omezení podle ní potrvají do poloviny října.

Ve směru od Prahy budou řidiči mířící na Jihlavu požívat sjezd na 104. kilometru u Větrného Jeníkova. Ve směru od Brna se doporučuje sjet z dálnice u Velkého Beranova na 119. kilometru. "Tato situace s sebou může přinést možné komplikace a musíme počítat s tím, že mnohem silnější provoz bude na silnicích při průjezdu městem Jihlava. Proto na bezpečnost a plynulost provozu budou dohlížet především dopravní policisté. Apelujeme proto na všechny řidiče, aby respektovali vyznačené objízdné trasy a dbali pokynů policistů," uvedla Čírtková.

Na silnici 38 bude uzavřený pávovský sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava. Stejné omezení bude platit pro směr do průmyslové zóny a ve Smrčenské ulici. Uzavřený bude také sjezd od D1 v ulici Romana Havelky.

Zdroj: ČTK
Foto: redakce