02. listopadu 2022
2 minuty čtení

Znáte svoji krevní skupinu? Dozvíte se ji na Dni zdraví jihlavské nemocnice. Nebude chybět ani filmové líčení

Už jste někdy byli na Dni zdraví jihlavské nemocnice? Pak víte, že součástí bývá tradiční měření glykémie a cholesterolu. To samozřejmě nebude chybět ani tentokrát. Na 9. listopadu je ale připravena spousta novinek. Zájemci si mohou třeba namaskovat řeznou ránu jako ve filmu, nechat si na místě určit svoji krevní skupinu, nebo se naočkovat proti klíšťové encefalitidě.

Novinku na Dni zdraví ocení všichni milovníci filmů. Zdravotníci z operačních sálů nalíčí zájemcům fiktivní poranění, ukáží ošetření i šití rány. Na jednom ze stanovišť se můžete dozvědět svoji krevní skupinu.
Na místě se bude také očkovat proti klíšťové encefalitidě, k dispozici bude 50 dávek zdarma pro osoby starší padesáti let. Nové proběhnou ukázky první pomoci, práce zdravotníků a také interventů.

Měřit se bude oxid uhličitý v plicích, hladina cholesterolu a glykémie, padnou rady ohledně močové inkontinence a i v oblasti odvykání kouření.
Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité.  Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy.

Den zdraví pro veřejnost se koná v jihlavské nemocnici v modré chodbě spojující interní a diagnostický pavilon ve středu 9. listopadu od 9 do 14 hodin.

Zdroj: TZ Nemocnice Jihlava