14. června 2022
3 minuty čtení

Známe Stavbu Vysočiny za rok 2021. Líbí se vám?

Stavbami Kraje Vysočina za rok 2021 se staly nová budova obvodního policejního oddělení ve Velkém Meziříčí, úpravy na železnici ve Žďáru nad Sázavou a přestavěné fotbalové kabiny v Sobíňově na Havlíčkobrodsku. Sobíňovské kabiny dostaly také cenu veřejnosti a cenu hejtmana kraje. Hodnoceno bylo 16 novostaveb a rekonstrukcí, sdělil ČTK předseda pořádajícího spolku Martin Pertl.

Do soutěže bylo možné přihlásit stavby na území kraje, které byly zkolaudované nebo uvedené do zkušebního provozu od ledna 2020 do letošního dubna. Výsledky jubilejního 20. ročníku soutěže dnes pořadatelé zveřejnili v Pacově.

Nová budova obvodního oddělení Policie ČR ve Velkém Meziříčí dostala titul Stavba roku kraje mezi občanskými stavbami. Podle odborné komise to je moderní administrativní budova s kvalitním dispozičním a provozním řešením.

Přestavba fotbalových kabin TJ Sokol v Sobíňově byla nejlépe hodnocená v kategorii staveb pro sport. Od komise dostala titul za neotřelé pojetí. Kabiny byly postavené u hřiště místo původního zázemí, které muselo být zbourané kvůli technickému stavu.

Rekonstrukce kolejí u železniční stanice ve Žďáru nad Sázavou nejlépe uspěla mezi stavbami pro výrobu a dopravu. Stavbou roku se investice státní Správy železnic stala za kvalitní a technicky náročné provedení úseku rychlostní tratě. Žďárem nad Sázavou prochází dvoukolejná trať mezi Brnem a Havlíčkovým Brodem.

Zdroj: čtk, foto: stavbavysociny.cz