08. listopadu 2023
2 minuty čtení

Zleva dobrý, zprava gauč. Nezvyklý kus nábytku blokoval pravý jízdní pruh na dálnici D1

V podvečer 7. listopadu policie přijala na linku 158 oznámení, že na 88. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno leží v pravém jízdním pruhu gauč. Na místo  byla cestou integrovaného operačního střediska okamžitě vyslána nejbližší policejní hlídka.

Hrozilo totiž nebezpečí, že ležící předmět projíždějící řidiči přehlédnout a do sedací soupravy narazí.  To se také stalo a nehodu  oznámil řidič nákladního vozidla Volvo s návěsem, který místem právě projížděl. Tento řidič uvedl, že mu gauč spadl přímo do jízdní dráhy před nákladní tahač a on na tuto situaci nedokázal adekvátně zareagovat.

Šetřením dálniční policisté zjistili, že osmapadesátiletý majitel nábytku řídil na dálnici D1 vozidlo Ford s  přípojným vozidlem, na kterém jej měl naložený. Při jízdě v pravém jízdním pruhu ale gauč z přívěsného vozíku spadl, protože nebyl řádně upevněný.  Nákladní vozidlo bylo po nehodě pojízdné, takže tato nehoda v místě žádné dopravní komplikace nezpůsobila. Posádka Správy a údržby dálnic sedací soupravu za asistence dálničních policistů naložila a převezla na odstavné parkoviště o kilometr dál, kde si náklad převzal  jeho majitel.

Zdroj a foto: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina