13. července 2022
3 minuty čtení

Zjisti po roce, jak na tom jsi! Anonymní testování na infekční nemoci proběhne zdarma v terénním vozidle na Masarykově náměstí

V rámci akce Zjisti, jak na tom jsi! bude i letos 3.8.2022 na Masarykově náměstí Centrum U Větrníku zdarma a anonymně provádět testy na infekční nemoci jako je HIV, žloutenka typu B a C a syfilis. Otestovat se může každý zájemce starší patnácti let, zejména potom lidé, kteří provozují nechráněný pohlavní styk, vstupují do nového partnerského vztahu nebo zažili nějakou rizikovou událost, například poranění pohozenou stříkačkou.

„Minulý rok tuto službu využilo 15 osob a udělalo se celkem 45 testů. Testy jsou orientační a není třeba se na ně předem objednávat. S testováním bude vyplněn dotazník, který vyhodnotí rizika a potřebnost testu z kapilární krve. Tedy píchnutí do prstu. Celý proces v terénním vozidle Centra U Větrníku zabere asi 20 minut,“ sdělil redakci Marek Mašát, koordinátor propagace Oblastní charity Jihlava.

Posláním kontaktního Centra U Větrníku je snižovat sociální a zdravotní rizika osob ohrožených závislostí a závislých na návykových látkách. Služba je poskytována ambulantní formou v Jihlavě a terénní formou na Jihlavsku a Pelhřimovsku.

Zdroj: redakce
Foto: archiv Oblastní charity Jihlava