13. října 2022
3 minuty čtení

Živnostnicí roku na Vysočině je trenérka mozku Eva Fruhwirtová, firmou roku Vodaservis

Vysočina zná krajské vítěze v prestižní soutěži Firma roku, v kategorii živnostník roku vyhrála trenérka mozku Eva Fruhwirtová z Rouchovan, která provozuje mozkohernu v Třebíči. Firmou roku se stala žďárská firma Vodaservis, výrobce technologie se zaměřením na úpravu pitné vody. Krajské výsledky podnikatelských soutěží na Vysočině dnes odborná porota vyhlásila v humpoleckém Hotelu Fabrika.

O přízeň poroty se ucházelo deset nejúspěšnějších firem a stejný počet živnostníků. Vítězové krajských kol 17. ročníku podnikatelských soutěží postupují do celostátního finále, které bude 8. prosince v Praze na Žofíně.

Mozkoherna v Třebíči, jediná v Česku

Vítězná živnostnice Fruhwirtová provozuje zřejmě první a jedinou českou mozkohernu, která je v Třebíči. "Fascinuje nás mozek a vše, co dokáže. Vytváříme programy pro zábavné trénování mozku a k tomu používáme mozkohračky a neurotechnologie," uvedla.

Druhé místo mezi živnostníky obsadil Petr Špaček z Cidliny na Třebíčsku, který chová včely a vyrábí včelí produkty. Třetí nejlepší byla Ludmila Pospíšilová z Velké Bíteše, provozovatelka biofarmy.

Firma roku se věnuje úpravě pitné vody

Společnost Vodaservis, která obsadila první místo mezi firmami, se věnuje technologiím na úpravu pitné vody, výrobě nerezových a plastových vodárenských zařízení, vodárenských filtrů, provzdušňovačů, mobilních úpraven vody i nádrží pro úpravu vody. "Jsme rodinný podnik, většina zaměstnanců se zná nejen z práce," uvedl jednatel Martin Trnka. Společnost letos oslavila 20 let fungování, zaměstnává 22 lidí.

Druhá mezi firmami je společnost Optokon sídlící v Jihlavě, která vyvíjí a vyrábí pasivní a aktivní optoelektronické prvky a zařízení. Třetí je havlíčkobrodská společnost Dvořák - svahové sekačky vyrábějící dálkově řízené sekačky trávy, která dnes byla zároveň vyhlášená ekonomicky nejúspěšnější firmou kraje.

Srdcař roku

Doprovodnou kategorii Srdcař roku oceňující živnostníky, kteří dokázali překonat různé nástrahy podnikání, vyhrál Libor Smejkal z Velkého Meziříčí. Natáčí videodokumenty převážně s národopisnou tematikou.

Vyhlašovatelem soutěží jsou Hospodářské noviny vydavatelství Economia. Titulárním partnerem soutěže Živnostník roku je Moneta Money Bank a u soutěže Firma roku IBM Česká republika.

Zdroj: čtk, www.firmaroku.cz