05. listopadu 2023
2 minuty čtení

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina dosáhla významných ocenění

Na konci měsíce října se v Ostravě uskutečnily XXIX. Dostálovy dny Urgentní medicíny. Z této tradiční a mezi odbornou veřejností uznávané konference si krajská záchranářská organizace odnesla celou řadu významných ocenění.

V rámci kongresu byly udělovány Ceny Asociace ZZS ČR za rok 2023 a Ceny Angels Awards za péči o pacienty s cévními mozkovými příhodami. Medaili AZZS si převzal vedoucí lékař Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS KV Michal
Pačiska, a to za významný přínos v oblasti vzdělávání.

„Cena mě velmi těší a beru ji jako ocenění celého našeho týmu lektorů, který je srdcem našeho vzdělávacího střediska a na který se můžu vždy spolehnout. Dovoluji si říct, že beru toto ocenění nejen jako odměnu, ale i jako motivaci k další naší práci na zvyšování odborné úrovně a kvality kurzů, které na VaVSpořádáme,"  řekl po převzetí ocenění Pačiska.

V rámci udílení cen Angels Awards získala organizace také dvě diamantová a jedno platinové vyznamenání za příkladné zajištění pacientů s cévní mozkovou příhodou.

„Z těchto cen máme nesmírnou radost. Jsou výsledkem vynikající práce všech našich lékařů, záchranářů a operátorů," dodal s hrdostí náměstek ředitelky pro lékařskou přednemocniční péči Petr Novotný.

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina