11. května 2023
2 minuty čtení

Zámek v Telči se po tříleté obnově naplno otevře koncem července

Státní zámek v Telči poprvé představí veřejnosti opravené prostory 27. července a o den později už bude v plném provozu všech pět prohlídkových tras. Tříletá revitalizace zámku podle dřívějších informací stála přes 200 milionů korun, památka bude nově přístupná i v zimním období. Turisté si zatím mohou v omezeném režimu procházet jen jeden prohlídkový okruh s bydlením posledního majitele zámku.

Letošní turistická sezona na telčském zámku začala 29. dubna. Do konce května bude prohlídková trasa B otevřená jen od čtvrtka do neděle, od června do 27. července pak už denně mimo pondělí.

K původním třem návštěvnickým trasám přibude díky obnově dotované z evropských fondů kromě zámeckého muzea i trasa po instalovaném depozitáři. Celoročně budou otevřené tři prohlídkové trasy, a to zámecké podzemí, muzeum a depozitář, malá přestávka bude pouze v lednu. "V prosinci by k nim měla naskočit s nějakou vánoční tematikou prohlídková trasa B," doplnila Lucie Norková ze správy zámku. Poslední zámecký okruh bude přístupný jako dřív od dubna do konce října.

Zámek, který je součástí historického centra Telče zapsaného v seznamu UNESCO, spravuje Národní památkový ústav.

Zdroj: čtk
Foto: redakce