27. května 2022
2 minuty čtení

Začíná velká obnova kostela sv. Ignáce. Slavnostní zahájení proběhne za účasti veřejnosti

I naše redakce se chystá na slavnostní zahájení obnovy kostela sv. Ignáce z Loyoly na Masarykově náměstí v Jihlavě. které se uskuteční ve čtvrtek 2. června 2022 od 15:30 za účasti veřejnosti. Obnovu kostela za téměř 30 milionů korun realizuje farnost díky dotacím z Fondů EHP a Norska. Opravy by měly být dokončeny na podzim příštího roku.

První část oprav zahrnuje opravu krovu, výměnu střešní krytiny a náročnou obnovu západního průčelí, včetně kamenických prvků, oken a dveří. Dominanta jihlavského Masarykova náměstí tak získá nejen důstojný vzhled, ale především měděnou střechu.

Podle jihlavského faráře Mariána Huska je oprava významné kulturní památky v centru Jihlavy nezbytná. Krytina z bonského šindele již dosluhuje, některé prvky krovu jsou napadeny hnilobou a zdobné průčelí kostela je v havarijním stavu.

Ukaž se!

Na slavnostním zahájení projektu 2. června 2022 od 15:30 farnost představí investiční akci a nový program nazvaný UKAŽ SE! Ten zahrnuje plán oprav a do budoucna nabídne obyvatelům i návštěvníkům Jihlavy zajímavé kulturní akce a zpřístupnění atraktivních interiérů kostela.

Zdroj text a foto: www.jihlava.cz

Dále doporučujeme