02. října 2023
3 minuty čtení

Začíná týden sociálních služeb. Otevřou se dveře institucí, proběhnou workshopy i předávání ocenění

V týdnu od 2. do 8. října 2023 proběhnou v jihlavských organizacích poskytujících sociální služby dny otevřených dveří. Ve středu 4. října se uskuteční veřejné ocenění zaměstnanců v sociálních službách a ve dnech 2. a 3. října proběhnou workshopy v domech s pečovatelskou službou na téma „Záchranná služba 21. století“.

Statutární město Jihlava bude i v letošním roce organizačně zajišťovat Týden sociálních služeb v Jihlavě, letos se jedná již o devátý ročník. Tradičně se uskuteční dny otevřených dveří u jednotlivých organizací, kde se občané budou moci seznámit s činností a poskytovanými službami přímo u jejichposkytovatelů. Bude možné se blíže seznámit se vším, co souvisí s poskytováním sociálních služeb u příspěvkových organizací města, jako je Integrované centrum sociálních služeb Jihlava na Žižkově ulici nebo Denní a týdenní stacionář Jihlava na Královském vršku.

V rámci Týdne sociálních služeb letos proběhne v gotické síni jihlavské radnice již tradiční ocenění zaměstnanců v sociálních službách, kde pro oceněné kromě poděkování a předání ocenění bude připraven kulturní program. Na závěr bude vyhrazen i prostor pro neformální diskusi s přítomnými, která poskytne možnost k vzájemné výměně poznatků, námětů a zkušeností se zástupci vedení města.

V domech s pečovatelskou službou Za Prachárnou 1a a 43, Jihlava, se opět uskuteční workshopy pro seniory. Tentokrát zdravotnický záchranář Martin Mrázek, který se věnuje výuce první pomoci jak pro laickou veřejnost, tak pro odborný zdravotnický personál, sdělí své zkušenosti z této oblasti a podělí se o cenné rady a doporučení.

Do týdne sociálních služeb se zapojilo i Centrum pro zdravotně postižené kraje Vysočina.
„Poskytujeme odborné sociální poradenství pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Nejčastěji pomáháme vyřídit klientům například příspěvky na péči nebo zprostředkujeme kontakt na služby domácí nebo tísňové péče. Velkou část naší činnosti tvoří také půjčovna kompenzačních pomůcek. V sortimentu máme polohovací elektrické postele, mechanické invalidní vozíky, elektrický vozík, chodítka, toaletní a sprchová křesla a další. Ceny půjčovného se pohybují v rozmezí 5-50 Kč za den. Dnes se za námi můžete zastavit na Dům zdraví v rámci dne otevřených dveří od 10 do 16 hodin. Zodpovíme vám vaše dotazy a můžete si u nás třeba vyzkoušet, jak se ovládá elektrický vozík. Jsme tu pro vás samozřejmě každý den v otevíracích hodinách," sdělila pro MojeJihlava.cz Veronika Medonosová, vedoucí Centra pro zdravotně postižené Jihlava.

Týden sociálních služeb je vyhlašován celostátně Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s MPSV. Jeho cílem je představit a zviditelnit sociální služby veřejnosti a přispět k jejich akceptaci jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti.

Zdroj a foto: www.jihlava.cz