30. září 2022
2 minuty čtení

Začíná druhé kolo senátních voleb. O přízeň voličů se kandidáti ucházeli koncertem i gulášem

Druhé kolo senátních voleb začíná dnes ve 14 hodin, výsledky budou známy v sobotu. V senátním obvodu 52 Jihlava, jehož součástí jsou i některé obce Jihočeského kraje, kandidovalo původně šest lidí. Do druhého kola postoupil se ziskem 45,62 procenta hlasů Miloš Vystrčil, který je společným kandidátem ODS, KDU-ČSL a TOP 09 a Jana Nagyová, která získala 30,56 procenta hlasů.

Miloše Vystrčila ve čtvrtek při obhajobě mandátu v Senátu podpořili regionální politici, kolegové senátoři a na dálku také zpěvačka Marta Kubišová, dále někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Pro svoji kampaň zvolil formu koncertu s názvem Volíme slušnost. Ve Smetanových sadech vystoupil Bee Band, Antikvartet Dušana Vančury, zahráli také muzikanti Petr Píša a David Koller.

„Doba je těžká, je zásadní, abychom se dokázali sjednotit a nalézat řešení," řekl Vystrčil. Více než tisíc lidí pak vyzval, aby volili slušnost a nepodlehli lidem, kteří jsou schopní prodat svoje zásady. 

Akce hnutí ANO probíhala na ulici Křížová poblíž náměstí, podle odhadu dorazilo asi 400 lidí. Pro příznivce Jany Nagyové bylo připraveno zdarma občerstvení ve formě guláše, koblih, svařáku a piva. Rozdávaly se také reklamní předměty s logy „Za Babiše bylo líp“. Z pódia lidem zpíval Bohuš Matuš.

„Senát nesmí být loutkou vládních stran. Vláda je pomalá, chaotická, více se zaměřuje na vlastní PR než na běžné lidi. Když to budu kritizovat jako obyčejná ženská s dětmi z Jihlavy, tak to nikoho nebude zajímat," uvedla Nagyová se sibem, že hodlá za lidi bojovat, stejně jako u soudu, v němž čelí obžalování v kauze Čapí hnízdo.

Volební místnosti se uzavíra v sobotu ve 14 hodin.

Zdroj a foto: ODS a ANO