17. srpna 2022
2 minuty čtení

Za letošních sedm měsíců má Kraj Vysočina o 731 milionů vyšší příjmy z daní, ale i vyšší náklady

Kraj Vysočina má za letošních prvních sedm měsíců příjmy z vybraných daní o 731 milionů korun vyšší, než předpokládal ve svém rozpočtu. Za celý letošek očekávala krajská samospráva daňové příjmy 5,5 miliardy korun, v tuto chvíli to vypadá tak, že by částka mohla vzrůst skoro o miliardu, řekl novinářům hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO). Podotkl, že do toho promítá inflační proces. Zároveň ale kraji stoupají výdaje.

"Kraj má sice příjmy, které nečekal, ale zároveň má výdaje, které nečekal. A ty jsou pořád podstatně vyšší než ty příjmy," řekl hejtman. Připomněl vysoký nárůst plateb za energie, které se týkají kraje a jeho organizací. Vysočina má také 2,4 miliardy korun svých úspor blokovaných ve Sberbank CZ.

Rada kraje projednala v úterý 16. srpna plnění příjmů a výdajů krajského rozpočtu v prvním pololetí tohoto roku. Z vybraných daní dostal Kraj za prvních šest měsíců tři miliardy korun, což je o 382 milionů korun víc než ve stejné době vloni. Celkové příjmy Kraje za prvních letošních šest měsíců převýšily 10,9 miliardy korun při výdajích 10,7 miliardy korun.

Zdroj: čtk
Foto: FB Kraj Vysočina