25. května 2022
2 minuty čtení

Webovky Jihlavy získaly stříbrnou medaili v celorepublikové soutěži Zlatý erb

I mezi webovými stránkami jednotlivých měst probíhají "soutěže krásy". Nejinak tomu bylo i letos, kdy Jihlava opět obhájila první příčky celostátního kola soutěže Zlatý erb. Kromě druhého místa obdržela také speciální cenu za nejlepší zveřejňování povinných informací měst. Webové stránky finalistů – tedy i Jihlavy, byly hodnoceny z pohledu občanů a návštěvníků města, a nově se letos změnila i některá kritéria hodnocení.

„Kromě samotného umístění a speciální ceny nás vždy těší i zpětná vazba, kterou díky soutěži dostaneme. Bodové hodnocení je doplněno praktickými poznámkami od porotců a my tak máme kromě jiných požadavků i další relevantní nápovědy k další inovaci, které jsou navíc od zkušených odborníků,“ doplnil  jeden z městských „ajťáků", který se mimo jiné stará o web jihlava.cz Petr Rous.

Soutěže se v letošním roce zúčastnilo celkem 422 měst, obcí i dalších subjektů. Organizátoři letošního ročníku pozměnili kromě zapojení uživatelů z řad veřejnosti také některá kritéria hodnocení, například vzhled. Odborní porotci se tak mohli soustředit na objektivní prvky, například jak je snadné nalézt potřebné informace, zda poskytují informace stanovené zákonem nebo zda jsou uživatelsky přívětivé i pro hendikepované občany.

 Jihlava se zúčastnila celkem dvanácti ročníků Zlatého erbu, z toho v celostátním kole vyhrála šestkrát, a to kromě minulého roku také v letech 2019, 2017, 2008, 2003 a 2000. Od roku 2014 do roku 2019 si drží první místo také v krajských kolech.

Zdroj: www.jihlava.cz

Dále doporučujeme