25. února 2023
2 minuty čtení

Výstavy o dobrovolnících a pěstounech jsou k vidění v nemocnicích, po Velikonocích zamíří do Cityparku a na zámek

V havlíčkobrodské a třebíčské nemocnici mohou nejen pacienti až do Velikonoc zhlédnout zajímavé výstavy připravené odborem sociálních věcí Kraje Vysočina. Třebíč, v přízemí budovy M1, hostí expozici s tématem dobrovolnictví na Vysočině, ve foyer hlavní budovy nemocnice v Havlíčkově Brodě si zase můžete prohlédnout výstavu představující pěstouny z našeho kraje.

„Cílem putovní výstavy fotografií pěstounů z Vysočiny je bořit mýty o pěstounské péči. Prostřednictvím konkrétních příběhů přibližuje život náhradních rodin a ukazuje, že pěstounské péči se věnují muži i ženy různých profesí, věku i vzdělání a že každou rodinu k pěstounské péči vedla jiná životní cesta,“ uvedl Martin Jelínek, vedoucí oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Dobrovolnictví jako součást života

To expozice nazvaná Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině zdůrazňuje, že dobrovolníkem se může stát opravdu každý, ať už student, pracující, nezaměstnaný, maminka nebo tatínek na mateřské či rodičovské dovolené, ale i senior.
Fotografie zachycují několik příběhů dobrovolnických aktivit z různých koutů našeho kraje. 

Po Velikonocích do Cityparku

Výstava Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině se po Velikonocích přesune do jihlavského City parku a expozice přibližující pěstounské rodiny najde nové místo na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Zdroj: Facebook Lyžařský areál Čeřínek
Foto: Ivona Kavalierová