20. ledna 2023
3 minuty čtení

Vysoká škola polytechnická v Jihlavě otevře opět své dveře uchazečům o studium

Uchazeči o studium na Vysoké škole polytechnické Jihlava si letos mohou vybrat hned ze dvou termínů, kdy jim jediná vysoká škola se sídlem v Kraji Vysočina otevře své dveře.

Uvažujete o studiu na Vysoké škole polytechnické? Potom máte na výběr hned ze dvou termínů. Svoji budoucí školu si můžete přijít prohlédnout ve čtvrtek 26. ledna nebo v sobotu 28. ledna.

V prostorách vestibulu školy čeká návštěvníky oba dny od devíti hodin bohatý program a stánky jednotlivých kateder. Na stanovišti mezinárodního oddělení se seznámí s možnostmi výjezdů na stáže a praxe do zahraničí, otestovat si budou moci i svoji znalost angličtiny na stánku jihlavského zkouškového centra British Council. Chybět nebude ani infopoint poradenského a kariérního centra, který přiblíží fungování bezplatné psychologické poradny pro studenty a zaměstnance školy. Ucelené informace o studiu poskytnou uchazečům prezentace jednotlivých kateder v historické aule.

Návštěvníci dne otevřených dveří budou mít i jedinečnou příležitost podívat se do dalších prostor školy a prohlédnout si učebny, posluchárny i laboratoře během skupinových prohlídek. Prohlídkovou trasu si přitom budou moct vybrat s ohledem na své oborové zaměření. Katedra technických studií představí své odborné laboratoře včetně laboratoře experimentálních měření, kyber-fyzikální továrny pro Průmysl 4.0 nebo nově vznikající laboratoře chytrých materiálů.

Nejen zájemci o studium zdravotnických oborů si budou moct na anatomicky přesném modelu vyzkoušet masáž srdce. V učebně pohybových aktivit pak čeká účastníky prohlídek možnost prověřit svoji fyzickou kondici. Ve čtvrtek si budou moci se studentem cestovního ruchu a juniorským extraligovým hokejistou Matějem Kravcem na speciálním slide trenažéru vyzkoušet, že bruslit je možné i bez bruslí. V sobotu poskytne cenné tipy, jak zlepšit výkonnost na jízdním kole s pomocí cyklistického trenažéru, akademický mistr ČR v horských kolech Josef Kunášek. Ten na VŠPJ studuje prvním rokem aplikované strojírenství. Zcela odlišný druh pohybu zprostředkuje katedra sociální práce v rámci své ukázky geronto-obleku. Unikátní kognitivní pomůcka umožňuje uživateli na pár minut vyzkoušet, s jakými omezeními se při svém pohybu potýkají senioři.

Zájemci o studium na Vysoké škole polytechnické Jihlava mohou podávat přihlášky do prvního kola přijímacího řízení již nyní. Uzávěrka pro podání přihlášek do prvního kola je 10. května 2023. Pokud nebude kapacita studijních programů naplněna, budou vypsána další doplňková kola. Podrobnosti naleznou zájemci na www.vspj.cz/eprihlaska.

Zdroj a foto: Tisková zpráva VŠPJ