22. listopadu 2022
3 minuty čtení

Vysočinu rozezní a adventní čas zahájí několik koncertů, chybět nebude jihlavská Melodie

Pokud jste milovníky adventních koncertů, na Vysočině jich vánoční čas zahájí hned několik. Vystupovat bude i soubor Melodie z Jihlavy, který společné koncerty s dalšími soubory před Vánocemi pořádá 20 let, řekl jeho předseda Jiří Kulhánek. Adventní koncerty budou o nadcházejícím víkendu také v Jemnici, Telči, Krucemburku nebo Náměšti nad Oslavou, kde zazní i historický dechový nástroj cink.

Společně se souborem Melodie, který od roku 1998 sdružuje na 60 zpěváků, vystoupí na koncertu Zpěvy adventní 26. listopadu v jihlavském kostele svatého Ignáce telčský soubor Smetana, vokální skupina Voxtet nebo soubor Iuventus. Zahraje také smyčcový orchestr Základní umělecké školy Jihlava. Při koncertu dostane každé z hudebních těles asi desetiminutový prostor k interpretaci vlastního vánočně laděného repertoáru, na závěr zazní společné skladby. "Budou to koledy skladatele z Luk nad Jihlavou pana Petra Šandery," řekl Kulhánek.

Hlasy souboru Melodie zazní i 4. prosince na jihlavském Masarykově náměstí, nebo o půlnoci 24. prosince v jihlavském kostele svatého Ignáce. Koncert soubor plánuje také na 28. prosince.

Tradiční koncerty v Náměsti n. Oslavou

Tradici dlouhou více než 20 let mají adventní koncerty v zámku v Náměšti nad Oslavou. Letošní je naplánovaný na 27. listopadu. V knihovně zámku při něm zazní adventní nešpory od italských autorů. Raně barokní skladby byly komponované okolo poloviny 17. století. Účinkovat bude soubor Cappella ornamentata pod uměleckým vedením Richarda Šedy.

Adventní koncert v Krucemburku

Adventní koncert v kostele svatého Mikuláše v Krucemburku bude 26. listopadu, o den později mohou lidé na adventní koncert do jemnického kostela svatého Stanislava.

Na adventní koncert také do Telče

České a světové adventní písně nabídne koncert 27. listopadu v kostele Jména Ježíš v Telči. Vystoupí při něm pěvecký sbor Santini v čele s Anežkou Tichou. Chrámový smíšený pěvecký sbor působí v Telči od roku 2008. Má 20 členů. Na jeho koncert budou moci lidé před Vánocemi také 10. prosince do Pacova nebo 11. prosince do Nového Rychnova.

Zdroj: čtk, foto: pixabay, www.melodiejihlava.cz