28. března 2023
2 minuty čtení

Vysočina opět pod sněhem: problémy jsou nejen na dálnici

Na dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu se dnes staly dvě hromadné nehody. Na 143. kilometru havarovalo 20 aut, z toho pět kamionů. Dva lidé jsou lehce zranění. Policie nejprve informovala nejméně o 12 havarovaných autech, pak se ukázalo, že jich bylo 20. Další dva lidé se zranili při nehodě osmi kamionů a tří dodávek na 136. kilometru. Provoz na Prahu stojí. Několikrát byl krátce zastaven směr na Brno. S potížemi je sjízdný podle mluvčí policie Dany Čírtkové úsek dálnice od 130. po 150. kilometr, v nepříznivém počasí policie ani nevyznačuje objízdné trasy.

Kvůli sněžení a zledovatělým silnicím přibývá nehod i jinde v kraji. "V kraji máme od rána 70 oznámení o dopravní nehodě nebo problémech se sjízdností," uvedla Čírtková.

Podle dispečinku krajské správy a údržby silnic je v terénu 41 sypačů, používají sůl i inertní posyp. Nejvážnější je situace na Havlíčkobrodsku a Žďársku. Větší počet techniky se snaží zprůjezdnit silnice na výjezdech z Nového Města na Moravě. "Máme problémy s výjezdy vlastně na všechny směry. Už tam jel vedoucí výrobního oddělení ze Žďáru nad Sázavou řídit situaci," řekl dispečer silničářů Jiří Havel.

V okolí Nového Města na Moravě a Jimramova měli řidiči problémy se sjízdností už po ránu. Za deseti minut tam podle Havla napadlo okolo tří centimetrů sněhu, vrstva brzy zledovatěla, tvořily se kolony.

Zdroj: čtk
Foto: FB Týdeník policie