11. března 2023
2 minuty čtení

Vysočina bude opět vybírat stavbu roku. V soutěži se oceňují přihlášené novostavby i rekonstrukce

Spolek Stavba Vysočiny spolu s partnery vyhlásili 21. ročník regionální soutěže Stavba Vysočiny. Soutěž je určena pro prezentaci novostaveb a rekonstrukcí, které byly zkolaudovány, popřípadě jsou ve zkušebním provozu v období od 1. ledna 2021 do 30. dubna 2023 a nachází se na katastrálním území Kraje Vysočina. Stejně jako v minulých ročnících bude moci o jedné z cen rozhodnout veřejnost. SMS hlasování pro ni bude k dispozici od 22. května do 28. května 2023. Slavnostní vyhlášení výsledků bude 12. června 2023 hostit Městské kino Polná.

Elektronická registrace staveb je otevřena na stránce stavbavysociny.cz a podání přihlášky je možné až do 10. května 2023.

Záměrem soutěže je ocenit nejlepší novostavby a rekonstrukce staveb titulem Stavba roku Kraje Vysočina, poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, kteří kvalitativním způsobem změnili a mění podobu Vysočiny. 

Studentský projekt 

Součástí každoročních doprovodných aktivit Stavby Vysočiny je i soutěž Studentský projekt. Studenti středních stavebních škol aktuálně pracují na ideální podobě rekreačního areálu Stvořidla u Trpišovic. V soutěži Učeň roku odborná porota ocení žáky z oborů, které souvisí se stavební výstavbou/rekonstrukcí nebo úpravou interiéru/exteriéru.

Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina
Foto: www.stavbavysociny.cz