15. dubna 2022
2 minuty čtení

Všechno nejlepší, planeto! Den Země se bude slavit také v Jihlavě

Oslavy mezinárodního Dne Země, do kterých se česká města a vesnice zapojují od  90. let, se na Masarykově náměstí v Jihlavě uskuteční ve středu 20. dubna 2022. Nejen pro příznivce ekologie a ochrany životního prostředí je připravený bohatý program, a to od 9:30 do 16:30 hodin. 

Ekologické aktivity a projekty představí na náměstí například společnosti EKO KOM, ASEKOL, Chaloupky, Služby města Jihlavy, ale i ZOO a školy.

Program pro děti na náměstí. Výstava obrázků v hale MHD

Pokud vyrazíte na náměstí s dětmi, tak vězte, že od 10:00 hodin vystoupí hudební dvojice Vanda a Standa s písničkovým pořadem Aby bylo na Zemi milo. Děti se mohou těšit na dílničky, maxipuzzle, rady o třídění odpadů. Chybět nebude ani popelářský vůz. 

V rámci těchto oslav se můžete přijít podívat do haly MHD na výstavu obrázků, které namalovaly děti z mateřských a základních škol. Obrázky se věnují tématu Voda kolem nás a život v ní.

I Muzeum Vysočiny připravilo tematicky laděné dílničky. A v úterý 19. dubna od 17:00 hodin si nenechte ujít přednášku RNDr. Jana Zedníka na téma: Zemětřesení - symbol zkázy i nástroj poznání.

Součástí Dnů Země je i Čistá Vysočina

Tradiční součástí Dnů Země je i akce Čistá Vysočina, do které se zapojují lidé po celé Vysočině a společně uklízejí veřejná prostranství i příkopy. Za magistrát se do akce přihlásila asi padesátka dobrovolníků. Do terénu vyrazí ve čtvrtek 21. dubna v odpoledních hodinách. 

Planeta slaví. Slavit může každý. Zodpovědným přístupem k životnímu prostředí

Den Země je událostí, která se slaví po celém světě už od roku 1970. Připadá na 22. dubna. Hlavním smyslem tohoto největšího a nejrozšířenějšího svátku je propagace zodpovědného přístupu k životnímu prostředí, a to jak na úrovni společnosti, tak každého jednoho z nás. 

Zdroj: www.jihlava.cz,  Wikipedia, foto: Pixabay