11. května 2022
2 minuty čtení

Vodní ráj v Jihlavě otevře venkovní část v červnu, vstupné stoupne o pětinu

Letní sezona v jihlavském akvaparku Vodní ráj by měla odstartovat v sobotu 11. června 2022. Vzhledem k stoupajícím cenám  energií však musejí počítat návštěvníci s tím, že si za vstupné připlatí.

Vstupné na koupaliště stoupne o pětinu, podle mluvčího to je způsobené hlavně zvýšením cen energií a dodávek tepla. Ceník zveřejňuje firma na webu.

Pracovníci u venkovních bazénů zatím spravují obklady a dlažbu, vymění také dvě skluzavky. V součtu to bude stát okolo jednoho milionu korun, řekl dnes ČTK mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. 

Jihlava plánuje zlepšit koupání v rybnících

Jihlava se chystá lidem zpříjemnit koupání v rybnících. Dřevěné molo nechá osadit na půlhektarovém městském rybníku Za Prádelnou, nejblíž k němu mají lidé z části města Horní Kosov. Zastupitelé na molo v úterý uvolnili 350 000 korun. "Ten rybník nemá přirozenou pláž, má břehy příkré, takže se tam těžko leze do vody," řekl před hlasováním náměstek primátorky Martin Laštovička (KDU-ČSL).

Následovat bude výběrové řízení na pořízení mola. Mluvčí radnice Radovan Daněk ČTK sdělil, že by z uvolněné částky mohly zbýt peníze i na další molo, které by město chtělo umístit na rybník Borovinka. "Který je také vhodný ke koupání a navíc je plavci využíván celoročně, protože se tam i v mrazech pravidelně scházejí otužilci," uvedl. Borovinka má rozlohu okolo 2,5 hektaru.

Zdroj: čtk, foto: Vodní ráj Jihlava