15. června 2023
2 minuty čtení

Vodní ráj v Jihlavě otevře venkovní část 24. června, vstupné stoupne o desetinu

Jihlavský akvapark Vodní ráj otevře venkovní část v sobotu 24. června. Vstupné bude letos vyšší o desetinu, kvůli narůstajícím cenám za energie a další služby, sdělil mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. Některá letní koupaliště v kraji otevřou tento týden, venkovní bazén v Lukách nad Jihlavou už je v provozu.

Pro akvapark Vodní ráj bude letošní letní sezona třiadvacátá. Opravy venkovních bazénů po zimě byly prováděné od poloviny března. "Kvůli špatnému a zejména deštivému počasí musely být několikrát přerušené," uvedl mluvčí. Nejvíc pracovníky zaměstnaly opravy dna rekreačního bazénu. "Z jeho celkové plochy 1300 metrů čtverečních bylo vyměněno 500 metrů čtverečních keramické dlažby," řekl Málek.

V letní části Vodního ráje jsou čtyři bazény s ohřívanou vodou a 9000 metrů čtverečních trávníků pro odpočinek. Celodenní vstupné pro dospělé bude stát 170 korun a pro děti s výškou do 140 centimetrů 100 korun. "Pro návštěvníky ale máme připravené i zvýhodněné vstupné. To se bude týkat časových slev, našich abonentů, větších skupin, atd.," uvedl mluvčí.

Koupaliště v Lukách nad Jihlavou zahájilo sezonu 1. června. Vstupné pro dospělé na celý den se tam zvýšilo o pětikorunu na 90 korun.

Některá koupaliště v kraji otevřou do konce tohoto týdne, koupaliště v Moravských Budějovicích zahájí sezonu ve čtvrtek. Celodenní vstupenka bude stát dospělé návštěvníky 150 korun, o 30 korun víc než vloni. 

Přírodní koupaliště Malvíny v Třešti bude otevřené od soboty 17. června, uvedl starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL). Cena celodenní vstupenky pro dospělé se tam zvýší ze 70 na 90 korun. Předškolní děti v doprovodu dospělých mají dál vstup zdarma.

Na 23. červen ohlásili na webu zahájení nové letní sezony provozovatelé koupališť ve Velkém Meziříčí, Humpolci a Havlíčkově Brodě.

Zdroj: čtk
Foto: Vodní ráj, SPŠG