11. března 2023
2 minuty čtení

Vesnice roku Kraje Vysočina: start dalšího ročníku se blíží. V Třeštici se konal motivační seminář

V Třeštici, která loni získala titul Vesnice Kraje Vysočina roku 2022 a v celostátním kole skončila na druhém místě, byl 8. března 2023 uspořádán motivační seminář pro zástupce obcí, které mají zájem se do tradičního klání zapojit. Jeho cílem bylo předat účastníkům nejen základní informace o soutěži, ale i postřehy členů hodnotitelských komisí, sdílet zkušenosti vítězných obcí a především inspirovat nováčky, jak mohou prezentace svých obcí připravit.

Vesnice roku Kraje Vysočina 2023, přihlašování zanedlouho

Nový 27. ročník soutěže Vesnice roku bude oficiálně vyhlášen dne 30. 3. 2023 a od 31. 3. až do 29. dubna 2023 budou moci zájemci z řad obcí podávat své přihlášky. 

Soutěže se mohou zúčastnit obce (město či městys) vesnického charakteru do 7 500 obyvatel, které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce. Soutěž je organizována ve dvou kolech – krajském a celostátním.

Hodnocení všech přihlášených obcí bude probíhat během května, v celostátním kole na přelomu srpna a září 2023. Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola se uskuteční dne 4. srpna 2023 ve vítězné obci. Vyhlášení výsledků celostátního kola proběhne v září 2023 v Luhačovicích.

Aktuální informace včetně předběžných podmínek naleznete na webových stránkách soutěže www.vesniceroku.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina
Foto: Vladimír Jon, obec Třeštice, r. 2022