02. května 2022
2 minuty čtení

Venku už je krásně, Jihlava zpřístupnila veřejná sportoviště

Město Jihlava otevřela veřejná sportoviště, takže si všichni zájemci můžou užívat pohybu a sportování na čerstvém vzduchu. Těšíte se? A kam chodíte rádi sportovat vy?

Nově může veřejnost využít horní hřiště u Základní školy Seifertova. K zapůjčení je míč na kopanou, basketbal a volejbal. Ve všedních dnech je hřiště otevřeno do 17 do 21 hodin, o víkendech a o svátcích od 10 do 21 hodin. Výjimkou je 12. až 13. hodina, kdy je hřiště uzavřeno kvůli pauze na oběd. Hřiště má vlastního správce a na pořádek pomáhá dohlížet i městská policie.

Letos se veřejnosti po zimě znovu otevřelo také hřiště u Základní školy Kollárova, kde je možné zahrát si fotbal, basketbal nebo ping pong.

Veškeré podrobnosti o otevírací době a možném pronájmu všech školních hřišť v Jihlavě najdete tady

Aktuálně je v krajském městě cca 40 ploch vhodných pro sportování pod širým nebem. Na výběr je nejen lokalita, ale také povrch hřiště. Ať už tartan, písek, umělá tráva nebo asfalt. Tady je jejich seznam. 

Na posilko do Červeného mlýna nebo do lesoparku

Kdo si chce například zaposilovat a zacvičit na čerstvém vzduchu, může navštívit areál Čekého mlýna nebo hřiště v lesoparku Heulos. Pro míčové hry je pak ideální Park nad tunelem, kde si na písku lze zahrát volejbal nebo badminton.

V době letních prázdnin navíc budou veřejnosti volně otevřena také některá školní hřiště. „Kromě ZŠ Seifertova a Kollárova ho veřejnosti zpřístupní i ZŠ Nad Plovárnou. Další školy nabízejí přes léto také možnost pronájmu i vnitřních tělocvičen,“ upozornil náměstek primátorky pro oblast sportu Petr Ryška.

V Jihlavě není zapomenuto ani na nejmenší. V krajském městě je pro ně vytvořeno celkem 80 hřišť. Jejich výčet najdete ZDE. Dětská hřiště jsou součástí i místních částí – Helenína, Hruškových Dvorů, Sasova nebo Starých Hor.

Zdroj: jihlava.cz