05. března 2023
2 minuty čtení

Ve smíšené štafetě při biatlonu doběhla jako první Francie, favorizované Norsko doběhl covid. Češi skončili sedmí

Kvarteto Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Michal Krčmář a Tomáš Mikyska skončilo na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě sedmé ve smíšené štafetě. Čeští biatlonisté doplatili na Krčmářovo trestné kolo a hodně dobíjení v podání dalších členů týmu. Ztratili více než dvě minuty na vítěznou Francii.

Na střelnici se trápila už úvodní členka týmu Voborníková. Spotřebovala pět náhradních nábojů, a když k tomu přidala pomalejší běh, předávala jako jedenáctá s bezmála minutovým mankem. Davidová se pak vleže postarala o jedinou českou čistou položku v závodě. Vestoje dvakrát dobíjela a posunula tým na osmé místo se čtyřicetisekundovou ztrátou. Krčmářovi se vleže nedařilo. Upravoval mířidla a z úvodních pěti ran trefil jen dvě. Pak neuspěl při třetím dobití a musel na trestné kolo. Vestoje pak minul jen jednou a udržel osmou příčku, jenže ztráta se zdvojnásobila. Finišman Mikyska se po druhé položce dostal do souboje o sedmou příčku s Rakouskem, které nechal za sebou. Česko tak zopakovalo pozici z lednové smíšené štafety v Pokljuce, na páté místo z MS nenavázalo.

Francie v sestavě Lou Jeanmonnotová, Caroline Colombová, Eric Perrot a Fabien Claude vyhrála o více než půl minuty a zopakovala triumf z Pokljuky. Za ní dojelo Švédsko a třetí byli úřadující mistři světa z Norska. Ti se museli obejít bez bratrů Tarjeiho a Johannese Thingnese Böeových, kteří ovládli sprint i stíhačku. Už před ní měli v sobotu pozitivní test na covid a dnes nenastoupili.

Zdroj: čtk
Foto: Kraj Vysočina