01. října 2022
2 minuty čtení

Ve druhém kole senátních voleb na Jihlavsku zvítězil Miloš Vystrčil. Poděkoval voličům, že se nenechali zmást Babišovou kampaní

Znovuzvolený senátor Miloš Vystrčil (ODS) poděkoval voličům v obvodu Jihlava za to, že se nenechali zmást kampaní, kterou vedl zejména šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. V České televizi uvedl, že je dojatý podporou občanské společnosti, bez níž by jeho úspěch nebyl možný. Doplnil, že zatím neví, zda bude pokračovat jako předseda Senátu, či jako řadový senátor.

Vystrčil porazil ve druhém kole senátních voleb na Jihlavsku nominantku ANO Janu Nagyovou. Šlo zřejmě o nejsledovanější duel. Někdejší Babišova poradkyně Nagyová je s šéfem ANO obžalovaná v kauze dotace na stavbu Čapího hnízda. Předseda hnutí ANO se v její prospěch ve volební kampani výrazně angažoval. Vystrčil bude moci být po znovuzvolení senátorem předsedou Senátu další dva roky.

"Jsem z toho dojatý, a to málokdy bývám dojatý," řekl Vystrčil. "Porazili jsme Andreje Babiše, jeho nekonečně mnoho peněz," podotkl. "Ještě jednou děkuji všem voličům za to, jakým způsobem se k těm volbám postavili," uvedl.

„Rozhodlo, že tam bylo srdce. Že tam bylo přesvědčení, že to, co děláme, je správné," dodal. Hovořil o pokoře i o poučení v tom, že je lidem potřeba denně vysvětlovat kroky, které dělá. Vyjádřil vděčnost rovněž předsedům i dalším zástupcům stran vládní pětikoalice, kteří mu byli nakloněni.

Podotkl také, že nekandidoval proto, aby se stal předsedou Senátu, ale proto, aby obhájil svoji práci.

Zopakoval, že s kandidaturou na prezidenta nepočítá. "To stále trvá,“ řekl. Domnívá se, že svůj postoj nezmění.

Zdroj: čtk
Foto: ODS