26. dubna 2023
2 minuty čtení

Ve čtvrtek se koná veřejná tisková konference kvůli demolici zimního stadionu

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 od 16:00 se uskuteční veřejná tisková konference na téma demolice a budování Horáckého zimního stadionu a jednání s obyvateli Tyršovy ulice.

Ve středu 26. dubna večer se sejde primátor Jihlavy Petr Ryška s obyvateli Tyršovy ulice, která bude zřejmě nejvíc bezprostředně dotčena výstavbou Horácké multifunkční arény a především demolicí stávajícího zimního stadionu.  „Chci s lidmi jednat osobně a chci mít jistotu, že mají  všechny informace a dobře je chápou. A chci, aby se ke všem dostaly nezkresleně také všechny nabídky ze strany města. Myslím, že jsme nabídli vše, co nám v současnosti legislativa a naše možnosti dovolují. Chci také osobně slyšet o konkrétních obavách i potřebách každého z obyvatel domů, kteří mohou být negativně ovlivněni hlukem, vibracemi nebo prachem při demolici a následné výstavbě nové haly,“ uvedl Petr Ryška, který také osobním dopisem pozval na jednání každého z obyvatel Tyršovy ulice.

„Po středečním večeru bychom mohli mít jasno v tom, zda se s obyvateli a jejich právníkem domluvíme nebo ne a o výsledcích jednání budeme informovat na veřejně přístupné tiskové konferenci,“ doplnil primátor s tím, že nechce nikoho přesvědčovat nebo k něčemu nutit, ale chce jen otevřeně a nezkresleně poskytnout všechny dostupné informace.

Tisková konference se uskuteční ve čtvrtek 27. dubna od 16:00 v místnosti cateringu vedle gotického sálu v prvním patře hlavní budovy jihlavské radnice na Masarykově náměstí 97/1.  Přijít mohou krom novinářů a obyvatel z okolí budoucí haly také všichni další zájemci. 

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce