02. října 2023
2 minuty čtení

V zadrženém vozidle se v nelidských podmínkách tísnilo 33 migrantů

Poslední zářijový týden skončil špatně pro třiatřicetiletého státního příslušníka Běloruska, který v dodávce VW převážel celkem 33 migrantů, z toho jednu ženu a tři děti. V přepravním prostoru se všichni tísnili v hrozivých a nelidských podmínkách.

Podezřelé vozidlo zastavili k provedení silniční kontroly policisté z mobilní jednotky Ředitelství služby cizinecké policie na145. kilometrů D1 ve směru jízdy na Prahu. Uvnitř objevili celkem 33 osob, všechny migranty zajistili a převezli je na pracoviště odboru cizinecké policie v Jihlavě. Vzhledem k tomu, že tyto osoby neměly u sebe žádné doklady, které by je opravňovaly k pobytu na území České republiky, po provedení nezbytných identifikačních úkonů, převzali výjezdní příkazy, které jim ukládají opustit do sedmi dnů území České republiky. Postupně byli poté propouštěni na svobodu.

Řidič vozidla byl se souhlasem státního zástupce zadržen jako osoba podezřelá ze spáchání trestného činu. Vzhledem k počtu přepravovaných osob, které se v nákladovém prostoru tísnili v doslova nelidských podmínkách, je tento skutek posuzován přísněji a převaděči hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj a foto: Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina