16. října 2022
3 minuty čtení

V Třebíči trhli rekord! I přes nepřízeň počasí tančilo na náměstí v jednu chvíli 455 lidí

V Třebíči se včera povedla parádní věc, na které se podílelo 455 tančících dětí, žen a mužů. Podařilo se jim ustavit rekord v počtu lidí tančících najednou tanec nazvaný Jerusalema, uvedla Zuzana Křížková z pelhřimovské Agentury Dobrý den, která rekord zaeviduje. Pokus byl součástí programu akce Sobota v pohybu. Tu uspořádalo Město Třebíč. Návštěvníky počasí neodradilo a tančící zápis o rekord byl vrcholem celého programu.

"Chtěli jsme, aby minimální počet tančících lidí byl aspoň 100. Nakonec se povedlo organizátorům zajistit mnohem větší účast," řekla Křížková. Rekordní tanec trval přibližně tři minuty.

Sobota v pohybu v režii radnice

Sobotu v pohybu připravila třebíčská radnice. Nabídla program se sportovními aktivitami, do nichž se mohli zapojit příchozí. "Sobota v pohybu je tradiční akce v Třebíči. Akorát letos jsme ji pojali trochu jinak. Vždycky to bývalo na nějakém sportovišti nebo v hale, kam přišli i různí odborníci. Teď jsme se rozhodli, že to uděláme větší i s tím, že je znovu otevřené Karlovo náměstí, na kterém se minulé dva roky nemohli lidé pořádně setkávat," řekla ČTK mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová. Náměstí, které patří k největším v zemi, město nechalo opravit. Rekonstrukce trvala dva roky, skončila letos v srpnu a stála 115 milionů korun.

Sobota v pohybu bývala v minulých ročnících tematicky zaměřená. Například se soustředila na aerobic, jógu nebo jinou aktivitu. Letos akce nabízela různé obory. Návštěvníci na náměstí si mohli zacvičit, zatančit, vyzkoušet různé dovednosti, které připravili hokejisté, fotbalisté nebo zástupci hasičského sportu. "Lidé si navíc mohli nechat změřit tlak a zjistit, jakou mají krevní skupinu," uvedla mluvčí.

Dodala, že ustanovení rekordu v počtu lidí tančících tanec Jerusalema bylo vrcholem celého programu. "Potěšil nás zájem lidí i přes to, že nebylo ideální počasí. Sice nepršelo, ale většinou bylo zataženo a dokonce před začátkem rekordního tance lehce mrholilo. Ale ani to lidi neodradilo," řekla mluvčí.

Zdroj: čtk, foto: FB Město Třebíč