05. března 2023
2 minuty čtení

V sobotu to v Rančířově rozjela zvířátka. První karneval zde uspořádali před 23 lety, někteří chodí dodnes

Sobotní odpoledne patřilo v Rančířově u Jihlavy zvířatům všeho druhu, která to tady pořádně rozparádila. Po pandemii zde organizátorky z řad místních žen opět uspořádaly tradiční dětský karneval, který všechny přítomné přenesl do zvířecího světa. Na děti čekaly soutěže a tanečky, o doprovodný kulturní program se postaraly výhradně rančířovské děti. Za zmínku stojí i skutečnost, že první karneval se v Rančířově konal už v roce 2000. A jak se dočtete v článku, osazenstvo zůstalo v některých případech stejné.

Vzdušnou akrobacii předvedly nejprve šestiletá Lucie Medvíková na akrobatické šále, po ní všechny přítomné nadchla další Rančířovanka Vilma Bělochová, která prezentovala bez nadsázky profesionální vystoupení na závěsném kruhu. Obě akrobatky sklidily velký ohlas. (Fotky v galerii) O další kulturní program se postarali malí rančířovští divadelníci - děti, které si pod taktovkou organizátorek připravily pohádku Boudo, budko, jíž v premiéře zahrály už na lednovém setkání seniorů.

Jak jde čas...

Celý sobotní karnevalový program si nenechala ujít ani dnes čtyřiadvacetiletá Gabriela Crhánová, která se před 23 lety zúčastnila prvního ročníku. Jak šel čas a mladá Rančířovanka rostla, dětské převleky vyměnila za svoji výpomoc organizátorům a v sobotu tuto akci navštívila už v úplně nové roli. Roli mámy a doprovodu jejich sedmiměsíční dcerky. Právě na Gabrielině příkladu je úžasné sledovat ono nezaměnitelné kouzlo koloběhu života na vesnici.

Autor: Ivona Kavalierová
Foto: Naďa Crhánová, Jana Medvíková