16. února 2023
3 minuty čtení

V pátek začíná v Jihlavě největší hokejbalový turnaj v zemi. Přijďte podpořit domácí tým SK Jihlava

SK Jihlava bude už popáté hostit prestižní republikový turnaj v hokejbale. Hokejbalový maraton odstartuje už v pátek 17. února od 18:00 hodin a finálový zápas je plánován na neděli 19. února v 18:00 hodin. Do Jihlavy dorazí celkem dvanáct celků. Po celý víkend bude v areálu SK Jihlava také otevřený bufet, kde si mohou účastníci a diváci dopřát teplé jídlo a pití. Vstup na turnaj je zdarma. VRŤAS CUP se hraje na počest zesnulého mládežnického trenéra Martina Vrátila († 2015).

Letošní účast je rekordní

Nováčky turnaje budou hokejbalisté Pardubic, Českých Budějovic, Suchdolu nad Lužnicí a výběr Opatova. O putovní pohár si dále přijedou zahrát mančafty Vsetína, Prahy, Brna a Kladna. Z místních týmů bude ve hře krom domácího výběru SK Jihlava také regionální soused z Okříšek a Nedělní odreagování složené i z bývalých hokejbalistů sportovního klubu.

„Letos máme rekordní účast, takže je ten turnaj zase o stupínek prestižnější,“ těší pořadatele Petra Krále. „Ve hře byl ještě zahraniční tým, čímž bychom splňovali parametry mezinárodního turnaje jako v minulosti, ale bohužel z této účasti sešlo. Přesto jsme se složením účastníků spokojeni, určitě nás čeká velká hokejbalová show,“ dodává kapitán SK.

Během víkendu se odehraje 40 zápasů

Na hokejbalové fanoušky čeká přesně čtyřicet zápasů. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, ze kterých postoupí do následného play-off týmy na 1. – 4. místě. Naopak týmy na 5. – 6. místě čeká pouze utkání o konečné pořadí. 

Vítěz posledních dvou ročníků, extraligová Hostivař, na turnaji prvenství obhajovat nebude, kvůli svému nabitému programu před startem jara. Mezi favority turnaje budou patřit určitě Suchdol nad Lužnicí, České Budějovice a Pardubice. Tedy týmy, které hrají první ligu. Černým koněm budou jako v předešlých letech týmy Kladna a Vsetína. Pozadu nebude chtít zůstat ani domácí výběr Jihlavy, který všechny předešlé ročníky skončil vždy na stupních vítězů. „Jsme doma, takže se budeme chtít předvést v tom nejlepším možném světle. Náš cíl je krom kvalitní přípravy i co nejlepší umístění. Jako pořadatelský tým chceme být co nejdéle ve hře a zabojovat o celkové prvenství,“ má jasno Král.

Zdroj: redakce