21. července 2022
3 minuty čtení

V obvodu Jihlava se do letošních senátních voleb přihlásilo šest kandidátů

V obvodu Jihlava bylo do letošních senátních voleb podáno šest přihlášek, zatímco v říjnu 2016 v tomto obvodu kandidovalo devět lidí. Jiné údaje  registrační úřad v Jihlavě k těmto volbám nezveřejnil s odůvodněním, že informace o kandidátech teď nemůže poskytovat. Svého kandidáta do Senátu za obvod Jihlava zatím vedle ODS, za kterou bude svůj mandát obhajovat současný šéf Senátu Miloš Vystrčil, zveřejnili komunisté a hnutí ANO.

Volby se uskuteční společně s volbami do zastupitelstev obcí 23. a 24. září, o týden později se bude hlasovat ve druhém kole.

Vystrčil je senátorem od roku 2010, v letošní volbě ho podle dřívějších vyjádření stran podpoří lidovci a TOP 09, kteří vlastního kandidáta nenominují.

Za hnutí ANO by měla kandidovat Jana Nagyová, dříve Mayerová, která je s šéfem ANO Andrejem Babišem obžalovaná v kauze dotace na stavbu Čapího hnízda.

Za KSČM se podle zjištění ČTK o senátorské křeslo bude ucházet Josef Pavlík, někdejší náměstek hejtmana za hnutí ANO.

V senátních volbách, které se konaly v říjnu 2016, získal Miloš Vystrčil v prvním kole 25,71 procenta hlasů a v kole druhém pak 53,37 procenta hlasů. Ve druhém kole se utkal s historikem Michalem Stehlíkem, který kandidoval za KDU-ČSL.

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook Senát Parlamentu ČR