31. ledna 2023
2 minuty čtení

V novém domově pro seniory v Jihlavě vznikne také mateřská školka. Místa jsou určena především pro děti zaměstnanců

V novém domově pro seniory v Jihlavě bude od letošního září fungovat také mateřská škola pro 25 dětí. Ve školce budou děti moci i přenocovat.

Nový domov se 138 lůžky v areálu nemocnice loni dokončil kraj, první senioři by se do něj mohli začít stěhovat na přelomu února a března. Školka bude přednostně určená pro děti pracovníků domova a nemocnice, zbývající místa obsadí děti z Jihlavy. Novému domovu důchodců by podle hejtmana Vítězslava Schreka mohla možnost využít službu školky pomoci se zajištěním personálu, stejně jako nemocnici, která je také příspěvkovou organizací kraje. „Máme dobrý ohlas od zaměstnanců v Havlíčkově Brodě na to, že jejich potřeby umí vyřešit školka takhle přednostně," řekl. Podle zkušeností tam ale děti zaměstnanců krajských organizací všechna místa ve školce neobsadily.

O provoz školky v novém jihlavském domově důchodců se bude starat městská organizace Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava. Příslušnou smlouvu s městem Jihlava schválila rada kraje. „Je to standardní smlouva, kdy Kraj Vysočina tu školku kompletně vybaví a provozovat následně bude příspěvková organizace města," řekl hejtman.

V krajské Jihlavě už je jedna mateřská škola s internátní třídou od roku 2019. Jak uvedli zástupci radnice při jejím otevření, určená je dětem rodičů, kteří musí pracovat na směny. Ve školce, která je součástí domova důchodců v Havlíčkově Brodě, děti přespávat nemohou.

Stavba nového domova pro seniory v Jihlavě podle dřívějších údajů kraje stála 400 milionů korun. Část lůžek bude vyhrazená pro lidi postižené demencemi, kteří potřebují zvláštní péči. V budově bude například také denní stacionář.

Zdroj: čtk
Foto: www.kr-vysocina.cz