03. května 2023
2 minuty čtení

V nákupním centru Citypark Jihlava opět tekla krev. Zjistit bylo možné její skupinu, také hladinu glykemie a oxidu uhelnatého v plicích

Až do sedmnácté hodiny dnes v OC Citypark Jihlava probíhá ve spolupráci s Nemocnicí Jihlava Den zdraví. Vyzkoušet si můžete ovládací konzoli operačního robota v hodnotě několika desítek milionů korun.

Pasáž jihlavského nákupního centra dnes patří zdravotníkům a těm z vás, kteří se aktivně zajímají o své zdraví a prevenci. Od deseti hodin své služby nabízí laktační poradkyně, nutriční specialisté a další odborníci. Zájemcům na místě personál určuje krevní skupinu i odpovídá na dotazy ohledně kouření nebo inkontinence.

Největším lákadlem je bezpochyby nový operační robot, který Nemocnice Jihlava využívá teprve několik měsíců. Lékaři díky operačnímu systému Da Vinci XI provádí zákrok z operačního sálu, ale bez kontaktu s tělem pacienta.

„Robotická technologie řeší složité a náročné operace z několika vpichů, podobně jako laparoskopie, avšak umožňuje větší rozsah pohybu, je velmi precizní. Studie srovnávající všechny typy operací, od otevřených přes laparoskopické až po roboticky asistované, prokazují výhody robotického přístupu v řadě operací, proto jsou vyhledávané. Rekonvalescence a návrat do běžného života jsou po robotickém zákroku velmi rychlé,“ jmenuje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Zdroj a foto: redakce