21. dubna 2023
2 minuty čtení

V květnu se připravme na velké dopravní omezení na výjezdu ze Znojemské ulice na hlavní tah 38. Potrvá do října

V Jihlavě bude od 2. května uzavřený výjezd na hlavní tah 38 Znojemskou ulicí kvůli stavbě velké okružní křižovatky, kterou se k nynějším silnicím napojí budovaná část obchvatu. Tento frekventovaný výjezd z města bude neprůjezdný do konce října. Na hlavním tahu bude v místě přestavované křižovatky provoz řízený kyvadlově semafory. Do léta tam budou auta přejíždět po současné komunikaci 38 a později po dokončené části nové okružní křižovatky. Kraj o tom dnes informoval na svém webu.

Uzavřený úsek silnice druhé třídy ve Znojemské ulici budou auta od příštího měsíce objíždět po tahu 38 a dál jihlavskými ulicemi Žižkova a Hradební. Ztíží se také dostupnost zahrádkářské kolonie v místě zvaném V Ráji, která je blízko přestavované křižovatky. Zastávku MHD město po dohodě s krajem přesune o kousek dál k autosalonu. Zbývajících 500 metrů cesty k zahrádkám bude upraveno pro pěší, přes staveniště nechá kraj pro chodce vybudovat lávku. Autem se lidé do zahrádkářské kolonie dostanou po silnici 38.

Doprava dětí do škol

Školní autobusy, které vozí děti do jihlavské Základní školy Nad Plovárnou, budou ve směru od Rančířova jezdit po objízdné trase. Zastavovat budou nově u dopravního podniku, odkud vede ke škole stezka pro pěší. Doručování pošty ani vyvážení komunálního odpadu v této oblasti uzavírka podle Kraje Vysočina neomezí.

Zdroj: čtk
Foto: Tisková zpráva Kraje Vysočina