13. ledna 2023
2 minuty čtení

V krajských nemocnicích na Vysočině se chystá volit prezidenta 268 pacientů

V krajských nemocnicích na Vysočině chce v prvním kole prezidentských voleb hlasovat 268 pacientů, nejvíc v Jihlavě. Pokud nemá pacient trvalý pobyt v okrsku, kde je nemocnice, může hlasovat na základně zápisu do zvláštního seznamu voličů nebo s voličským průkazem.

"V naší nemocnici chce volit hlavu státu 71 pacientů. Na zvláštním seznamu voličů je 63 lidí, dalších osm má voličský průkaz. Pacienty o možnostech volby informovala s předstihem naše zdravotně-sociální pracovnice, další pacienti, kteří míří na plánovaný zákrok a chtějí volit, si informace zjišťovali a vyřídili si voličský průkaz," uvedla mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová.

V nemocnici v Novém Městě na Moravě na Žďársku je připraveno volit 70 lidí, v havlíčkobrodské nemocnici 61 a v pelhřimovské 20. V Nemocnici Třebíč bude hlasovat 22 pacientů a v její moravskobudějovické léčebně dlouhodobě nemocných 24, řekla mluvčí třebíčské nemocnice Jitka Mácová.

Údaje o voličích, kteří chtěli volit na základě zápisu do zvláštního seznamu voličů, musely nemocnice předat příslušnému obecnímu úřadu nejpozději 9. ledna. Pro případné druhé kolo volby platí lhůta do 23. ledna. Hlasovací lístky obdrží pacienti před hlasování do přenosné urny od okrskové volební komise, vyplývá z údajů ministerstva vnitra.

Zdroj: čtk
Foto: Ivona Kavalierová (nemocnice Jihlava)