31. března 2023
2 minuty čtení

V jihlavské knihovně se objevil Daněk

Městská knihovna Jihlava založila čtenářský klub Daněk. Ten funguje jako skupina na sociální síti Facebook. Aktuálně má 93 členů. Sloužit by měl k doporučování zajímavých titulů, odkazů na podcasty o knihách i upozornění na tituly, které teprve budou vycházet.

„Přidáváme tam pravidelně příspěvky na téma kniha týdne. Vždy vybíráme takové tituly, které samy čteme. Příspěvek obsahuje autorskou fotografii knihy a krátký text o ní. Je pro nás stěžejní, aby vybrané tituly byly z našeho fondu, protože klub považujeme za další službu knihovny,“ vysvětlila Barbora Balli z jihlavské knihovny, která je příspěvkovou organizací města.

Knihovnice se snaží přidávat do skupiny i odkazy na zajímavé podcasty o knihách, články o čtení a čtenářství nebo recenze. „Zároveň členy upozorňujeme na tituly, které budou vycházet,“ doplnila Barboru Balli kolegyně Magdaléna Kupková.

Do budoucna chtějí jihlavské knihovnice skupinu na facebooku dále rozšiřovat. „Měsíčně se ke skupině přidají průměrně čtyři sledující. Byly bychom navíc rády, kdybychom se mohly se členy vídat také osobně. Chystáme proto pravidelné schůzky,“ prozradila plány do budoucna Barbora Balli. „Největší odměnou je pro nás zpětná vazba od našich čtenářů a členů skupiny,“ dodala Magdaléna Kupková.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: fb Čtenářský klub Daněk