25. dubna 2023
2 minuty čtení

V Jihlavě se opět pomáhalo lidem, které sužuje nouze. Dárci potravin byli štědří

I Jihlava se v sobotu 22. dubna připojila ke Sbírce potravin, která se konala na mnoha místech v České republice.

U jihlavského Lidlu na ulici Okružní se shromáždilo celkem 917 kg darovaných věcí, které pomohou lidem bez přístřeší, rodinám, které se ocitly v momentální nouzi, matkám samoživitelkám nebo seniorům. Lidé při svém nákupu mohli věnovat potřebným základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží, hygienické potřeby nebo dětskou výživu.

„Jsme vděční, že i v době inflace a zdražování se stále najdou lidé, kteří myslí na druhé a dokáží se rozdělit,“ uvedla Ida Kopalová Mitisková, koordinátorka Sbírky potravin z jihlavské Charity. Počet darů se dokonce navýšil oproti loňskému jaru o více jak 400 kg. Darované potraviny a drogerie budou sloužit potřebným lidem, kteří jsou klienty Oblastní charity Jihlava nebo mají potvrzení o hmotné nouzi od příslušné instituce.

Další kolo Sbírky potravin se chystá na listopad 2023.

Sbírka potravin se od roku 2019 koná vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Nad jarním kolem Sbírky potravin převzali záštitu ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a Evropská federace potravinových bank.

Zdroj: čtk
Foto: Sbírka potravin, Oblastní charita Jihlava

Dále doporučujeme