09. května 2023
2 minuty čtení

V Jihlavě se chystá dvanáctý ročník cirkusového festivalu Fun Fatale

V Jihlavě se od 18. do 20. května uskuteční dvanáctý ročník mezinárodního festivalu současného cirkusu Fun Fatale. Představí se akrobatky z Francie, Mexika, Švýcarska, Itálie i České republiky. Část programu bude také na Masarykově náměstí, v parku Gustava Mahlera nebo v Divadle otevřených dveří (DIOD). 

"První festivalový den zahájíme v parku Gustava Mahlera představením Link, což je taková cirkusová procházka s živou hudbou a akrobatickými kousky. Pomocí akrobacie a červeného lana ukážeme divákům jinou perspektivu města,” uvedla kreativní ředitelka festivalu Eliška Brtnická. Všechna venkovní představení budou zdarma, aby se podle Brtnické současný cirkus a jeho propojení s veřejným prostorem mohl přestavit co nejvíce lidem.

Představení Link se bude reprízovat v sobotu 20. května. Na festivalu s ryze ženským obsazením se ve dvou uvedeních mohou návštěvníci podívat také na představení Bakana. Tři umělkyně z Dánska, Francie a Mexika v něm zkoumají své zvyky a klišé, která v nich jsou. Představení bude na Masarykově náměstí ve čtvrtek a o den později.

"Divadlo DIOD uvede ve čtvrtek novocirkusovou elegii Pusinky a nakládačky, kde se dvě ženy pohybují na hranici nového cirkusu a pohybového divadla a zamýšlí se nad otázkou, jestli sníme vše, co nám život naservíruje," uvedla pořadatelka Leona Fejtová. Představení bude s živou hudbou. Naváže na něj vystoupení v Café Baru Sokolovna, kde se představí tandem VIAH.

Poslední festivalový den si budou moci lidé vyzkoušet na vlastní kůži techniky akrobacie na laně. Workshop v divadle DIOD je určený pokročilým i mírně pokročilým zájemcům o akrobacii na vertikálním laně.

Zdroj: čtk
Foto: redakce