15. října 2022
2 minuty čtení

V Jihlavě po volbách pořád jasno není, zato žďárská lídryně už po jednáních vystoupila z ANO

Lídryně volební kandidátky ANO ve Žďáru nad Sázavou a dosavadní místostarostka města Ludmila Řezníčková kvůli povolebním vyjednáváním ve městě rezignovala na funkci oblastní předsedkyně strany a požádala o ukončení členství v ANO. Mandát v zastupitelstvu si nechá. Uvedl to dnes deník Mladá fronta Dnes s odkazem na facebook Řezníčkové.

Důvodem jejího kroku bylo podle deníku to, že si vítězné uskupení Žďár- živé město dalo při vyjednávání podmínku, že nechce Řezníčkovou ve vedení města, na což ANO přistoupilo.

Žďár-živé město (ŽŽM) dohodlo koalici s kandidátkou hnutí ANO a nezávislých, lidovci a kandidátkou SOS Žďár, která je složená z ČSSD a nezávislých. Místo starosty bude obhajovat lídr kandidátky ŽŽM Martin Mrkos (STAN). Na pozici místostarosty má podle dohody znovu kandidovat lidovec Rostislav Dvořák a ANO navrhne na místostarostu Jaroslava Hedvičáka.

Podle MfDnes Řezníčková po úterním vnitrostranickém jednání ustoupila a nechala se nahradit dvojkou z kandidátky ANO, aby hnutí mohlo být součástí nové čtyřkoalice. Poté ale odeslala ANO svou rezignaci. V ní uvedla, že byla "obětována", ačkoli dokázala svým jménem a programem zvýšit počet mandátů zastupitelů ze čtyř na šest. Hedvičák ale deníku řekl, že bylo při povolebních vyjednáváních "potřeba udělat maximum pro to, abychom z koaličních řad mohli prosazovat náš velmi ambiciózní program, který jsme slíbili našim voličům".

V devítičlenné městské radě by měl mít Žďár - živé město čtyři zástupce, ANO a lidovci po dvou radních a ČSSD jednoho.

Zdroj: čtk
Foto: redakce