23. září 2022
2 minuty čtení

V Jihlavě klesl zájem o účast ve volebních komisích, nemocné nahradí úředníci

V Jihlavě se snížil zájem o účast ve volebních komisích. Vedle zástupců nominovaných volebními uskupeními muselo být rozhodnutím primátorky doplněno dalšími lidmi 18 z celkových 58 komisí, které budou ode dneška pracovat ve volebních místnostech na území krajského města. Někteří členové komisí onemocněli, proto budou v době voleb držet pohotovost zaměstnanci úřadu, aby mohli případné výpadky v komisích nahradit. 

"Obecně registrujeme úbytek zájmu od občanů o účast v komisi," řekl Fehér. V jihlavských volebních komisích pracuje celkem 340 lidí. Ve většině volebních okrsků jsou šestičlenné, v okrscích s menším počtem voličů jsou čtyřčlenné.

V Jihlavě budou vedle komunálních také senátní volby. Lidé budou chodit do jedné volební místnosti, hlasovací lístky budou vhazovat do společné urny. Pro senátní volby dostanou žluté obálky a pro komunální volby obálky šedé barvy. Oprávněných voličů je v Jihlavě 40 527.

"Je to brigáda při škole, ale určitě je to i zajímavá zkušenost z hlediska fungování voleb," řekl Jiří, vysokoškolský student, který pomáhá s přípravami voleb poprvé.

Zdroj: čtk
Foto: ilustrační redakce (školení zástupců volební komise na Kraji Vysočina)


 

Dále doporučujeme