20. července 2022
3 minuty čtení

V Jihlavě je pro volby do zastupitelstva 12 kandidátních listin, je to o dvě více než minule

V Jihlavě požádalo o registraci kandidátky pro zářijové komunální volby 12 subjektů, o dva víc než před čtyřmi roky. Samostatnou kandidátní listinu mají tentokrát Starostové a nezávislí. Nové jsou také kandidátky Jihlava srdcem, Malá strana velkých cílů a Spolek za zdravou Jihlavu. Naopak občanští demokraté a lidovci, kteří šli do minulých voleb v krajském městě Vysočiny samostatně, podali podle očekávání společnou kandidátku. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla jihlavská radnice.

Lhůta pro předložení kandidátek k registraci skončila dnes v 16:00. "Nyní bude následovat přezkum a opravy, registrace proběhne až následně, a to nejpozději do 6. srpna," uvedl úřad na webu. Komunální volby budou 23. a 24. září.

Kandidátní listiny pro volby do jihlavského zastupitelstva ve stanoveném termínu předložily také hnutí ANO, KSČM, Moravské zemské hnutí a SPD s podporou Trikolory. Společnou kandidátku mají Piráti a Fórum Jihlava, další kandidátku sestavila ČSSD a Levice. Za kandidátkou Žijeme Jihlavou stojí TOP 09 a Zelení.

Zdroj: ČTK
Foto: redakce