12. června 2022
4 minuty čtení

V Jihlavě budou lídry kandidátek primátorka Koubová i její dva náměstci

V Jihlavě povede kandidátku do komunálních voleb vedle primátorky Karolíny Koubové (Fórum Jihlava) i její náměstek Petr Ryška (ODS). Koubová je na prvním místě kandidátní listiny Pirátů a osobností z Fóra, Ryška je v čele společné kandidátky ODS a lidovců. Společnou kandidátku připravují i zbývající dva členové nynější radniční koalice, TOP 09 a Zelení spolu s nezávislými osobnostmi. Lídrem bude náměstek primátorky Vít Zeman z TOP 09.

"Kandidátku schvalujeme příští týden ve čtvrtek," řekl Zeman ČTK. Komunální volby budou 23. a 24. září.

Lídrem hnutí ANO, které minulé volby v krajské Jihlavě vyhrálo, ale skončilo v opozici, zřejmě bude zastupitel Radek Popelka, někdejší náměstek jihlavského primátora. Na první místo ho navrhl krajský sněm. Finální podoba kandidátky by měla být schválená koncem tohoto měsíce, uvedl krajský manažer hnutí Jaroslav Hedvičák.

Zástupci ČSSD podepsali koaliční smlouvu pro volby do jihlavského zastupitelstva se stranou Levice, na čele této kandidátky je jihlavský zastupitel Martin Hyský. Lídrem KSČM v Jihlavě bude Ladislav Vejmělek, který teď také zasedá v městském zastupitelstvu. Samostatnou kandidátku připravuje i SPD, která je na jihlavské radnici rovněž opozici. Kandidátní listinu zveřejní až po schválení vedením strany. Uvedl to Radek Koten, poslanec a předseda SPD na Vysočině.

O mandáty v jihlavském zastupitelstvu se budou v září ucházet také Starostové a nezávislí, kteří před čtyřmi lety svou kandidátku neměli. Povede je Radek Hošek, manažer a předseda osadního výboru ve Zborné.

Zdroj: čtk
Foto: redakce