31. května 2023
2 minuty čtení

V Jihlavě bude v létě zavřený jeden vjezd na náměstí kvůli propadlé komunikaci

V Jihlavě bude začátkem července zavřený jeden ze dvou vjezdů na rozlehlé Masarykovo náměstí. Ve Znojemské ulici budou stavbaři podle předpokladu radnice asi týden opravovat část komunikace, která je propadlá, pravděpodobně do podzemních dutin v místě bývalé Brtnické brány. Po dokončení těchto prací budou o prázdninách pokračovat opravy v jiných částech centra, které budou rovněž zdržovat dopravu a budou mít dopad i na vedení MHD. Na jedné z frekventovaných křižovatek se budou měnit semafory. Novinářům to dnes řekl primátor Petr Ryška (ODS).

Opravy s dopadem na dopravu v centru plánuje radnice úmyslně na léto. "Protože si myslíme, že o prázdninách je tady doprava menší a dá se to lépe zvládnout. I tak to bude dost komplikované," řekl Ryška.

Opravy začnou 10. července

Ve Znojemské ulici je propadlá část komunikace od loňského léta. Opravy začnou 10. července, uzavírka kvůli tomu bude mezi Hradební a Havířskou ulicí. Příčina problému se tam ukáže až po odkrytí povrchu. "Trochu nás děsí to, že nevíme, jak dlouho ta oprava bude trvat," řekl primátor. Vzhledem k navazujícím termínům dalších oprav doufá, že práce ve Znojemské ulici skončí do deseti dnů. Na Masarykovo náměstí se v té době auta dostanou jen po Křížové ulici.

Průjezd vytíženou křižovatkou ulic Žižkova, Hradební a Dvořákova, jíž se říká "u zverimexu", budou zkraje července a v jeho druhé polovině ztěžovat opravy vodovodu. Od 24. července do konce srpna tam pak budou pracovníci měnit staré semafory za nové. "Ta světelná signalizace je ve stavu, že v podstatě drží na 'dobré slovo'," uvedl primátor. Během této opravy budou provoz na křižovatce řídit přenosné semafory. Odbočit vlevo z Hradební do Žižkovy ulice budou moci jen vozidla MHD.

Další opravy vozovek v krajském městě chystá na letošek kromě města i kraj a Ředitelství silnic a dálnic. Na podzim by například měla stavební firma opravovat vozovku v ulici Romana Havelky.

Zdroj: ČTK
Foto: redakce