03. října 2022
2 minuty čtení

V Jihlavě a okolí bude mít každý senior svého Anděla Strážného

Dnešním dnem začíná v Jihlavě Týden sociálních služeb. Až do 9. října jsou naplánovány dny otevřených dveří jihlavských organizací, které pomáhají seniorům, drogově závislým nebo zdravotně postiženým lidem.

Bude možné podívat se například do zázemí příspěvkových organizací města, jako je Denní a týdenní stacionář Jihlava na Královském vršku nebo Integrované centrum sociálních služeb Jihlava. Také Domov pro seniory Lesnov nechá nakouknout zájemce do svých prostor, a to hned v pondělí 3. října.

„Na klienty během celého týdne čeká bohatý program. V plánu je Svatováclavská taneční zábava, cvičení s prvky jógy, mše svatá nebo koncert Kristiána Šebka z brněnského divadla, který je mezi našimi seniory velmi oblíbený,“ uvedla ředitelka ICSS Alena Řehořová.

V rámci Týdne sociálních služeb letos proběhne v gotické síni jihlavské radnice již tradiční ocenění zaměstnanců v sociálních službách. Připraven bude i kulturní program, o který se mimo jiné postará Drumband z Denního a týdenního stacionáře Jihlava. Na závěr bude vyhrazen prostor pro neformální diskusi s přítomnými, která poskytne možnost k vzájemné výměně poznatků, námětů a zkušeností se zástupci vedení města.

Nově se letos v rámci Týdne sociálních služeb uskuteční i několik besed pro seniory v Domě s pečovatelskou službou Za Prachárnou 43, Jihlava, kde bude představena tísňová služba organizace Anděl Strážný.

Ve středu 5. říjne proběhne již tradiční akce Koláč pro hospic, o které jsme vás již informovali.

Zdroj: jihlava.cz/jezkovyoci
Foto freepik.com/free-photo/senior-women-giving-each-other-high-five_3213001.htm#query=senior&position=0&from_view=search"