19. února 2023
2 minuty čtení

Uznávaný kytarista, který léta hraje se Stingem, vystoupí v Humpolci. Hostem jedinečné akce bude Vojta Dyk

Dominic Miller, světově uznávaný kytarista, známý zejména mnohaletou spoluprací se zpěvákem Stingem, zavítá v rámci svého evropského turné také do Česka. Jediný letošní koncert v republice proběhne v Humpolci. Hostem hudebního večera bude zpěvák Vojta Dyk. Akce se koná v neděli 23. dubna v divadelním sále humpoleckého kina Dominic Miller. Zazní především skladby s nového sólového alba Vagabond. 

Desítky let se Stingem

Rodák z Buenos Aires platí v hudebním světě za vrcholného profesionála a jeho těsné propojení se Stingem trvá již desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby lze jmenovat především světoznámou píseň Shape Of My Heart.

Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Botám a dalšími.

Autorskou hudbu Dominica Millera v mnoha ohledech určují jeho kořeny. Narodil se v Argentině irsko-americkému páru, studoval v Anglii a dnes žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu.

Kapela vystoupí v tomto složení: Dominic Miller (kytara), Nicolas Fiszman (baskytara), Jacob Karlzon (piano), Ziv Ravitz (bicí). Hostem ojedinělého hudebního večera v Humpolci bude Vojtěch Dyk, a tak se diváci mohou těšit na několik společných písní.

Dvojkoncert výjimečných hudebníků přináší Městské kulturní a informační středisko v Humpolci ve spolupráci s Janou Hruškovou. Prodej vstupenek online na www.infohumpolec.cz nebo osobně v infocentru Humpolec.

Zdroj: Infocentrum Humpolec