17. října 2022
2 minuty čtení

Úspěšný Vysočina Education Festival se po roce vrací do Cityparku. Zavítá i známý písničkář Pokáč

Už druhý ročník Vysočina Education Festivalu, jehož cílem je propagace oborů a inovativních přístupů ke vzdělávání, čeká jihlavský Citypark ve dnech 21. a 22. října.

Návštěvníkům a zájemcům o studium se představí aktivity jednotlivých škol, příklady inovací ve vzdělávání a ukázky prací žáků.

Z oboru strojírenství energetiky a techniky se návštěvníci mohou těšit na roboty, vyzkoušet si virtuální svařování a omrknout detailní práci hodinářů. Slečny naopak budou zajímat novinky z oblasti služeb, konkrétně z oboru kosmetiky, kadeřnictví, fotografování, oděvnictví a aranžérství. Zastoupeno bude také hotelnictví a gastronomie, rovněž zdravotnictví a sociální služby. K vidění budou modely lidských těl, ukázky resuscitace i práce s handicapovanými. Nebude chybět prezentace šití, čalounění i kresby.

„V rámci festivalu je pro návštěvníky připravena soutěž o 2 poukázky do internetového obchodu Alza.cz v hodnotě 5 000 Kč. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení písničkáře Pokáče, který vystoupí v rámci festivalu v sobotu 22. 10. od 17 hodin," uvedla Kateřina Kryštofová u Oddělení rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina.

Zdroj a foto: Kraj Vysočina