26. dubna 2023
2 minuty čtení

Týden sportu zdarma využilo více než devět tisíc sportujících

Vybraná sportoviště po celé Vysočině nabídla minulý týden 1205 hodin sportování zdarma. V rámci druhého ročníku krajské akce Vysočina v pohybu mohli zájemci využít více než čtyřicítku sportovišť. „Podle prvních informací od partnerů akce přišlo sportovat více než 9,5 tisíce lidí. Kromě velice oblíbeného plavání, tenisu nebo tance si veřejnost mohla vyzkoušet například i box nebo skateboarding,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Nabídka sportovních aktivit byla pestrá. Zájemci o sport si mohli vyzkoušet např. BOSU cvičení, spinning, lezení po horolezecké stěně, plavání, ale i tenis, stolní tenis, tanec a hlavně – plavalo se, posilovalo, hrály se týmové míčové hry. Smyslem a hlavním motivem akce s názvem Vysočina v pohybu bylo s ústupem pandemie Covid-19 podpořit návrat všech věkových skupin obyvatel k běžnému životu, kvalitní životosprávě a aktivnímu pohybu.

Nabídka sportovišť a jimi zajišťovaných sportovních aktivit byla soustředěna na speciálních webových stránkách vysocinavpohybu.cz. Už v průběhu týdne sportu aktivní veřejnost i provozovatelé sportovišť vznesli poptávku do dalším ročníku akce.

Náklady spojené s nabídkou týdne sportu zdarma uhradí partnerům akce Kraj Vysočina. Půjde o částku 1,24 milionu korun.  

Zdroj: Kraj Vysočina
Foto: redakce