15. září 2022
3 minuty čtení

Turistické informační centrum se na zimu stěhuje zpátky do tepla, prosklená buňka ale ještě poslouží k prezentaci a besedám

Takzvané Íčko neboli Turistické informační centrum (TIC, které se na letní sezonu zabydlelo na jihlavském Masarykově náměstí, aby bylo lidem blíž, zde končí svoji venkovní prezentaci a činnost v moderní prosklené buňce, a na zimu se opět stěhuje zpátky na magistrát a do Brány Matky Boží. Na obou místech bude opět fungovat od pondělí 19. září. Na radnici bude ale jen dočasně, organizace Brána Jihlavy hledá na Masarykově náměstí vhodnější prostory.

Přijďte diskutovat s odborníky ze životního prostředí

Kontejner na Masarykově náměstí ovšem nezůstane prázdný. Od 19. do 27. září si ho zarezervovalo město, aby v něm odprezentovalo aktuální témata. Lidé tak budou mít jedinečnou možnost, popovídat si o nich osobně s odborníky. Jako první se v pondělí lidem představí pracovníci odboru životního prostředí. Ti budou se zájemci diskutovat o snížení produkce odpadu. Od 9 do 16 hodin bude k vidění mimo jiné výstava, která představuje výběr z fotografií Evy Bystrianské z třídící linky v Hruškových Dvorech, ze skládky v Henčově a ze sběrného dvora v ulici Havlíčkova.

Proč město potřebuje architekta?

Ve středu 21. a ve čtvrtek 22. září budou mít v kontejneru na náměstí otevřenou kancelář pracovníci Útvaru městského architekta. „Zájemcům vysvětlíme například to, proč město potřebuje architekta. K čemu jsou územní plány, studie a soutěže nebo třeba co připravujeme pro dostupné bydlení,“ uvedl vedoucí útvaru Aleš Stuchlík.

Do konce září se lidé v kontejneru dozvědí více také o vysokorychlostní trati, která má procházet Jihlavou, o participativním bydlení nebo o strategickém plánu Jihlavy na dalších deset let. „Celý program uzavřeme v úterý 27. září představením Divadla Feste s názvem Štěstíčko. Inscenace zpracovává téma nedostupnosti bydlení. Vstupné bude zdarma,“ uvedla vedoucí oddělení strategického plánování Anika Chalupská.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Ilustrační foto: redakce