03. listopadu 2022
2 minuty čtení

Třebíčská škola nabízí nový obor diplomovaný veterinární asistent

Na Vysočině, konkrétně v Třebíči, bude možné studovat obor diplomovaný veterinární asistent. Jako jediná vyšší odborná škola v kraji ho bude od příštího školního roku nabízet Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč. Podle ředitelky Lenky Francové je to reakce na požadavek zaměstnavatelů, mezi které by mohla patřit i Státní veterinární správa.

Rozšíření vzdělání si podle ředitelky přejí i absolventi. Třebíčská střední škola nabízí obor veterinářství, ke studiu nového oboru se ale budou moci přihlásit všichni středoškoláci bez ohledu na maturitní obor.

"Využití bude široké. Člověk už má vyšší dovednosti než středoškolák. Je tam daleko vyšší objem praxe než na středoškolském typu studia, je to hodně orientované k získávání profesní dovednosti," řekla Francová.

Do prvního ročníku bude moci nastoupit 20 studentů, asi polovina by podle současného zájmu mohla být přímo z třebíčské zemědělské školy.

Podobnou specializaci podle Francové nenabízejí žádné bakalářské studijní obory. Na vyšších odborných školách lze stejný obor studovat jen v Praze a Benešově.

Některé obory jsou pro nezájem zrušené

Se zavedením nového oboru škola zároveň zrušila obory, o které už není mezi studenty zájem. "Zrušili jsme obor podnikání a ekonomika vyšší odborné školy, který už tři roky neměl žádnou naplněnost, nebyl žádaný. Bylo to tady historicky, kdy kraj (Vysočina) udělal jen jednu vyšší odbornou školu ve městě, a tam se spojily obory ekonomické a zdravotnické, zemědělský obor tam nebyl žádný," řekla Francová.

Středoškolský obor veterinářství nabízí škola od září 2009, zájem o něj je trvalý, loni se hlásilo 66 lidí.

Zdroj: čtk
Foto: pixabay

Dále doporučujeme