14. října 2022
2 minuty čtení

Třebíč změní systém parkování a zdraží. Chtějí, aby bylo v centru v méně aut

Třebíč změní systém parkování. Omezením vydávání parkovacích karet a progresivní cenou parkovného chce snížit množství aut v centru. Nařízení má platit od 1. prosince. Novinářům uvedl starosta města Pavel Pacal. Po změně už podle něj nebude možné koupit si parkovací kartu opravňující parkovat kdekoli ve měst.

Parkovací karty výrazně zdraží

Karta kategorie Oblast Třebíč stála ročně 10 000 korun, vyplývá z informací na webu města. "Teď už to bude vyloženě pro rezidenty a abonenty," řekl Pacal. Řidiči si budou moci dál kupovat jen parkovací karty pro vymezené částí města s ohledem na své bydliště nebo sídlo firmy. Parkovací karty výrazně zdraží. Doposud byly nejdražší lokality, mezi které patří i Karlovo, Komenského a Martinské náměstí nebo Soukopova a Hasskova ulice, za 6000 korun ročně, nyní se roční cena zvýší na 10.000 korun. Levnější parkovací karty v jiných místech, za které radnice zatím vybírala 2400 korun ročně, vyjdou na 6000 korun.

"Slibujeme si od toho (změny), že bude více míst v parkování především v centru města pro ty, kteří si tady potřebují něco krátkodobě vyřídit," řekl Pacal. Stejný efekt by podle něho měla mít i změna parkovného na parkovištích na Komenského náměstí a v ulici Vítězslava Nezvala, kde bude první půlhodina zdarma a celodenní stání za 400 respektive 250 korun.

Od poloviny listopadu by měli mít lidé možnost nechat svá auta na novém záchytném parkovišti v Hrotovické ulici a dál pokračovat do centra pěšky, nebo městskou autobusovou dopravou. Za parkoviště město zaplatí asi 16,5 milionu korun.

Zdroj: čtk
Foto: pixabay.com